Strona główna | Studium Talent
 

 

Studium Talent  2016/2017

         

Uprzejmie informujemy, że w najbliższym 2016/2017 roku akademickim i szkolnym Politechnika Wrocławska zamierza kontynuować pracę w ramach konkursu Studium TALENT.

 

Zebrania organizacyjne we Wrocławiu dla wszystkich zainteresowanych uczniów odbędą się:  11 października 2016  (wtorek) w auli Politechniki Wrocławskiej, Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27  (Gmach Główny, I p.)

 

 • Matematyka – godz. 1600
 • Fizyka – godz. 1700

 

(na zebraniach tych zainteresowani uczniowie otrzymają pełną informację o Studium Talent, o organizacji zajęć itd... i nie ma potrzeby wcześniejszych zgłoszeń ani zasięgania np. indywidualnej, telefonicznej informacji na naszej Uczelni).

 

W razie jednak konieczności prosimy o kontakt telefoniczny,

 

 • Fizyka - z dziekanatem Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (p. 207 w Gmachu Głównym przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27), tel. 320-25-23 lub  e-mail: dziekan.wppt@pwr.edu.pl 
 • Matematyka - z dziekanatem Wydziału Matematyki (p. 253 w Gmachu Głównym przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27), tel. 320-30-00 lub e-mail: wmat.dziekanat@pwr.edu.pl

 

Zebrania organizacyjne w Wydziałach Zamiejscowych Politechniki Wrocławskiej dla uczniów z regionu danego Wydziału odbędą się również 11 października 2016 godz. 1600  w salach ogłoszonych przy wejściu do budynku każdego Wydziału (adresy Wydziałów Zamiejscowych: Wałbrzych, ul. Armii Krajowej 78;   Legnica, ul. Batorego 8;   Jelenia Góra, pl. Piastowski 27).

 

Proponujemy następujące ustalenia organizacyjne:
 1. Zajęcia Studium TALENT  prowadzone będą z następujących przedmiotów:
 2. ­
  • Fizyka - w zakresie wybranych działów fizyki ogólnej - prowadzi Wydział Podstawowych Problemów Techniki (we Wrocławiu i  w Wydziałach Zamiejscowych: Wałbrzych oraz Jelenia Góra)
  • Matematyka - w zakresie wybranych działów analizy matematycznej i algebry wyższej - prowadzi Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej (we Wrocławiu i we wszystkich Wydziałach Zamiejscowych PWr)
  ­ ­ ­
 3. ­­Zajęcia z każdego z ww. przedmiotów będą się odbywały w wymiarze 2 godzin tygodniowo, łącznie ok. 30 godzin (Studium kończy się na początku marca, tj. przed maturą) w kilku potokach, w zależności od zainteresowania uczniów. Zajęcia rozpoczną się w tygodniu od 14 do 18.10.2016.
 4. W Wydziałach Zamiejscowych PWr zajęcia będą się odbywały w soboty  przed południem (istnieje możliwość ustalenia innego dnia zajęć), zaś we Wrocławiu w różnych terminach, które zaproponujemy uczniom (m.in. we wtorek w godz. 17.05-19.00, w piątek w godzinach 15.15-17.00 oraz w soboty, w godzinach  9.15-11.00, 11.15-13.00, 13.15-15.00).
 5. Uczestnikami Studium „Talent” mogą być uzdolnieni i zainteresowani uczniowie ostatnich (maturalnych) i przedostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto ubiegłoroczny absolwent Studium „Talent” może realizować, w tym roku, drugi z oferowanych przedmiotów.
 6. Nie wprowadza się dodatkowych ograniczeń wstępnych dla uczestników; jedynie w przypadku zbyt dużej liczby chętnych, przerastającej możliwości organizacyjne Uczelni, zmuszeni będziemy do przeprowadzenia, po kilku tygodniach zajęć, testu kwalifikacyjnego, albo ograniczymy zajęcia jedynie dla uczniów ostatnich klas szkół średnich.
 7. Studium Talent jest bezpłatne.
 8. Studium „Talent” kończy się egzaminem.
 9. Absolwent (laureat) konkursu „Studium Talent” (maturzysta z roku 2016/2017) otrzyma – w rekrutacji na Politechnikę Wrocławską, na rok akademicki 2017/2018 – dodatkowe punkty powiększające wskaźnik rekrutacyjny i tym samym zwiększa szansę dostania się na „wymarzony” wydział i kierunek studiów ( laureat I stopnia (ten, który zakończył konkurs z wynikiem celującym lub bardzo dobrym) będzie przyjęty, na podstawie złożonych dokumentów, na dowolny kierunek studiów Wydziału Podstawowych Problemów Techniki lub Wydziału Matematyki.
 10.  

   Współprzewodniczący Konkursu Studium Talent

   

Dr Jan Szatkowski – Fizyka 

           ­Doc. dr  Janusz Górniak – Matematyka          

 

PS.

Zachęcamy też do „odwiedzenia” strony Studium Talent ( http://studiumtalent.pwr.edu.pl/ ) na stronach wydziałowych:

- Wydziału Podstawowych Problemów Techniki (http://www.wppt.pwr.edu.pl/index.dhtml )

- Wydziału Matematyki (http://wmat.pwr.edu.pl/index.dhtml ) ,


 

Strona ta jest jednak w budowie i nie wszystkie informacje tam podane są aktualne; będzie jednak sukcesywnie uzupełniana (na pewno do zebrania organizacyjnego) i dzisiaj – najważniejsza i obowiązująca informacja to: zebranie ­organizacyjne jest 11 października 2016. Przyjdź i wszystkiego się dowiesz…

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty