Menu
 
 
 
Strona główna | Sieć uczelniana | Konfiguracja
 
­­­ ­

  Sieć lokalna
­
Wszystkie osoby korzystające z Internetu w Akademiku lub Hotelu ZODu w Wałbrzychu proszone są o zgłoszenie się do admin­istratora sieci, z następującymi informacjami: ­
- adres fizyczny karty sieciowej (dla każdego z komputerów w pokoju) ­ ­
- imię i nazwisko
- numer pokoju

Aby uzyskać informację dot. adresu fizycznego karty sieciowej (MAC) w systemie Windows XP, należy nacisnąć klawisz START, następnie opcję URUCHOM i wpisać CMD. W nowym oknie wpisujemy IPCONFIG/ALL i odcz­yt­ujemy informację widoczną w obrazie poniżej:

 

  ­ ­


W Windows Vista po naciśnięciu przycisku START klikamy na pasek "Rozpocznij wyszukiwanie" i także wpisujemy CMD. W nowym oknie wpisujemy 'IPCONFIG /ALL' i odczytujemy informacje jak na poprzednim obrazku (dotyczącą "Karta Ethernet Połączenie lokalne").
Prosimy także o zapoznanie się z regulaminem korzystania z sieci komputerowej.


­

  Sieci bezprzewodowe ­(WiFi)

W Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Wałbrzychu dostępne są dwie sieci bezprzewodowe: PWR-WiFi i eduroam.

PWR-WiFi - sieć bezprzewodowa, dostępna na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej.­
­
eduroam ­ - (ang. Educational Roaming) jest międzynarod­owym projektem sieci edukacyjnej. ­

"Sieć eduroam to międzynarodowa inicjatywa, mająca na celu umożliwienie wspólnego dostępu do sieci studentom i naukowcom z różnych uczelni należących do projektu. W praktyce oznacza to tyle, że np. student Politechniki Wrocławskiej, podczas wizyty w dowolnej innej uczelni z konsorcjum (np. w Dreźnie), widząc w zasięgu sieć eduroam może się do niej podłączyć korzystając ze swojego loginu i hasła od poczty studenckiej. Z drugiej strony natomiast pracownik naukowy z Uniwersytetu Warszawskiego może autoryzować się do sieci na terenie PWr. w taki sam sposób, jak to robił na swojej macierzystej uczelni. Dzięki temu uzyskuje się wygodę po­siadania jednego loginu i hasła do sieci, niezależnie od miejsca, gdzie się podłączamy."

Szczegółowe informacje na temat podłączenia do sieci eduroam dostępne są na stronie: ­eduroam.pwr.wroc.pl

­

Data ostatniej aktualizacji: 2013-06-18 10:22
 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty