Menu
 
 
 
Strona główna | Umowy
 

Umowy

Przedstawiciele firmy Google przeprowadzą na Wydziale Informatyki i Zarządzania kurs Wprowadzenie do programu AdWords. Wezmą w nim udział wybrani w wiosennej rekrutacji studenci. Zapoznają się z multimedialnym studium Google AdWords. Kurs online zawiera:

  • Interaktywne wykłady i moduły lekcji z Centrum Edukacyjnego Google
  • Dyskusje studentów na forum moderowane przez pracowników Google
  • Sesje Q & A prowadzone przez pracowników Google
  • Praktykę reklamową poprzez zarządzanie i optymalizację własnych kont AdWords
  • Webinary (platforma Google e-learning)

Google AdWords jest programem reklamowym online Google, który pomaga reklamodawcom efektywnie wykorzystać budżet reklamowy, zwiększyć zwrot z inwestycji oraz mierzyć rezultaty kampanii. Program znajduje szerokie zastosowanie wśród lokalnych i międzynarodowych firm, jak i agencji reklamowych.


Instytut Informatyki ma podpisaną umowę o współpracy w ramach inicjatywy Akademia Sybase oraz Microsoft Academy. Sybase Inc. jest producentem wysokiej jakości serwerów baz danych, systemu hurtowni danych, oprogramowania do modelowania, wytwarzania i inte­gracji systemów IT, systemów bazodanowych i informatycznych systemów omunikacyjnych. Instytut otrzymał licencję na 100 użytkowników na pełny pakiet oprogramowania firmy Sybase oraz licencję na platformę technologiczną WorkSpace do prowadzenia badań nad modelowaniem i wytwarzaniem systemów IT. Efektem współpracy z firmą Sybase Polska uhonorowała w 2007 roku Politechnikę Wrocławską nagrodą w postaci Statuetki Sybilli.


Microsoft Polska – krajowy oddział światowego producenta oprogramowania – współpracował z Instytutem Informatyki Stosowanej w zakresie szkolenia kadry i studentów, wspomagał organizację konferencji naukowej, a także wspierał pozyskiwanie oprogramowania Microsoft na potrzeby Wydziału. Ważnym obszarem współpracy był e-learning – oprogramowanie e-learningowe firmy Microsoft zostało wdrożone do eksploatacji, od ponad dwóch lat jest platformą do wymiany informacji i materiałów dydaktycznych w zakresie specjalności inżynieria oprogramowania.


Instytut Organizacji i Zarządzania podpisał wstępną umowę z KGHM określającą zasady współpracy między innymi na poziomie kół naukowych i praktyk studenckich. Instytut podpisuje tez liczne umowy z jednostkami samorządowymi, w wyniku których powstały między innymi:

opracowanie, wykonane wspólnie z Instytutem Elektrotechniki, dotyczące „Źródeł Energii dla Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego”,kilkadziesiąt analiz aktywności innowacyjnej przedsiębiorstw regionu dla Dolnośląskiego Centrum Studiów Regionalnych.


Dzięki umowom i współpracy z firmami udało się pozyskać dla wydziału następujące oprogramowanie: Altova – XML Spy (30 licencji), Microsoft (środowisko e-learning), IBM Suite Enterprise, Siemens – oprogramowanie dla urządzeń mobilnych, InsERT GT, Statistica, Linux (20 płyt Buntu), Sybase (100 licencji).


Wydział współpracował też między innymi z takimi firmami jak: AION, NeuroSoft, ALTOVA, PGS Software, ARW Focus, PSI Wrocław, British Telecom, RADKOMP, CIT Engineering Polska, SAS Institute, Comarch, GeoSystemy, Fujitsu Spain, Kruk, Signity, IBM Academic Initiative, Siemens Poland, Software Konferencje, IBM Polska, STAT SOFT, Kraków, InsERT, Sybase Polska, Warszawa, JANMEDIA, VOLVO IT.


Ponadto we współpracy i na zlecenie biznesu realizowane są na wydziale tematy prac dyplomowych – dla przykładu w Instytucie Organizacji i Zarządzania około 300 zrealizowanych było w 2008 w ten właśnie sposób

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty