Strona główna | Informacje ogólne
 

 

Politechnika Wrocławska to dziś jedna z najlepszych uczelni w Polsce, a jeśli chodzi o nauki ścisłe i techniczne – uczelnia zapewniająca kształcenie na najwyższym poziomie.

Aktualnie w Wałbrzychu kształcimy studentów na studiach dziennych inżynierskich na Wydziale Techniczno-Inżynieryjnym na kierunku Mechatronika Pojazdów.

 

Zajęcia w Wałbrzychu odbywają się w ramach tych samych programów studiów, które obowiązują we Wrocławiu i prowadzone są przez wrocławskich nauczycieli akademickich. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia, nasi absolwenci mają możliwość kontynuowania nauki na dowolnie wybranym kierunku studiów technicznych stopnia drugiego.

 

Kampus Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu składa się z pięciu budynków, 28 sal wykładowych i 21 sal laboratoryjnych (m.in. chemii, materiałów budowlanych, wytrzymałości materiałów, fizyki, materiałoznawstwa, mechaniki gruntów, geodezji, elektroniki i geologii). Do dyspozycji studentów przygotowano także pracownię komputerową, bibliotekę (o 30 tys. woluminów), salę gimnastyczną, boiska, siłownię i salę telewizyjną, klub studencki, a w dwóch akademikach czeka na nich ponad 70 miejsc. Prężnie działa Samorząd Studencki i organizacje studenckie.

 

Galeria zdjęć [zobacz]

 

Adres:

ul. Armii Krajowej 78

58-302 Wałbrzych

tel. 74 847 86 56, 847 86 57, 847 86 58

fax. 74 847 86 56­ wew. 221

e-mail: walbrzych@pwr.edu.pl

 

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty